RC web
hlavní
aktuality 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001-2000
hangár
rubriky
RC kombat slowflyer letadla dílna
ostatní
akrobacie kmitočty programy plánky
kontakt
odkazy
logo ACES logo EPA
vyhledávání
Destruction Derby

V sobotu 15.3.2003 jsme se sešli k tréningu na další soutěž v OpenCombatu, která se bude konat 12.4.2003 v Praze. Jaké to bude maso asi nikdo netušil. Výtečně jsem začal já samotným příjezdem na letiště když jsem s autem dokonale zapadl. Všechny snahy o vyproštění vozu byly marné tak jsem sehnal traktor (ještě že pantáta je zemědělec) a namísto čekání jsme šli lítat. Ostatní samozřejmě prozíravě nechali auta na silnici.

Pěkně jsme si soubojovali, sem tam nějaký sek. Najednou rána a Mílův a můj model se řítí k zemi. Nic zvláštního - urazil jsem Mílovi kus náběžky křídla což spravil kousek skelné pásky, mě se bohužel zlomil konektor serva křidélek a tím pádem pro mne létání skončilo - no co, akorát dorazil traktor tak jsem šel zapřáhnout. I traktor měl v rozbahněném terénu co dělat. Auto vyproštěno, rozlučka s pantátou a hurá zpátky na letiště. Zdeňkovi chodil nečekaně úžasně model a zkoušel nízké průlety, Míla prolétával asi 1m vysokou a 1,5m širokou brankou vytyčenou nějakými větvemi a stuhou. Další přistání, doplnění paliva, přivázání stuh a hurá do dalšího souboje. Míla Zdeňka seknul a bez nějakých překvapení se létalo dál - ve dvou je to fakt nuda. Najednou rána a z výšky asi 20m se sypu trosky jejich modelů. Nejrychleji letěl Zdeňkův bezkřídlý trup, kousek vedle rotoval rozpůlený Mílův trup, dál se snášely neindetifikovatelné zbytky a stranou po větru padalo Zdeňkovo křídlo.

Cestou k místu dopadu Zdeněk lomil rukama jestlipak najde přijímač - našel, ale motor byl fuč. Posbírali jsme zbytky a dalších asi 30min (už po západu slunce) jsme motor v trávě hledali, po prozkoumání asi plochy 50x50m jsem ho našel asi 5m od místa kde dopadl trup.

Resume: Já byl celkem v pohodě, oprava konektoru zabrala asi 5min, při té přiležitosti jsem vyměnil i lepící pásku připevnění křidélek; Zdeněk vyvázl takřka bez ztráty kytičky, doma přilepil purexem přepážku i s motorem na své místo; nejhůř dopadl Míla, model by asi ještě opravit šel, ale těžko by se na něj dalo spolehnout - vzhledem k tomu že už od podzimu má ode mne výřezy na Ataka tak ho aspoň konečně postaví.

po souboji s Mílou, ověšen Zdeňkovo stuhou a možná i Mílovo, kromě zlomeného konektoru OK
Mílovo křídlo po střetu s křídlem mého Ataka, je patrna vykouslá část ve středu křídla
Mílův trup byl kousek stranou zapíchlý jak oštěp - pozor! žádné poškození - ani vrtule (KP180/100)
dolítal jsem a tak vysvobozuji auto ze spárů bahna
Zdeňkův trup po "explozivní" srážce s Mílou, kde je motor?
Tak tohle je totálka, po roce lítání a mnoha haváriích tenhle model asi končí
Motor se po asi půl hodině našel kousek od trupu, další kužel na odpis
... vracajá sá dóm, znavený a šťastný vélmi ...

Tohle byl fakt extrém, normálně jdeme domu s celými nebo jen nepatrně poškozenými modely - ještě že máme EPP, z balzy by to byl tak desátý zrušený model pro každého!

Se Zdeňkem jsme šli lítat i v neděli. On se opět trápil s laděním motoru, já v plné rychlosti zapíchnul model z asi 20m do země - žádný problém, opět to odnesla vrtule a tentokrát i žhavící svíčka - výměna a jede se dál.

článek z následujícího létání 23.3.2003 - Destruction derby II

Pavel Dvořák (PAD)

© RC web
Design PAD