RC web
hlavní
aktuality 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001-2000
hangár
rubriky
RC kombat slowflyer letadla dílna
ostatní
akrobacie kmitočty programy plánky
kontakt
odkazy
logo ACES logo EPA
vyhledávání
"NEZNIČITELNÁ" PALIVOVÁ TRYSKA (MVVS 2,5)

Při létání a hlavně haváriích s motorovým EPP kombatem se jako nejzranitelnější část modelu jeví palivová tryska. Po dvou "totálních" haváriích se vždy těleso trysky ulomilo za maticí kterou je připevěno k RC karburátoru. Když jsem měl dvě zničené trysky a po shlédnutí několika obrázků na RC MANII jsem zkusil udělat "nezničitelnou" resp. méně zranitelnou trysku. Jak na to je zřejmé z obrázků.
Oba zbylé díly trysky jsem zarovnal pilníkem a přiletoval jsem k nim "plnící trubičky pro nádrž". Někde jsem je kdysi koupil samostatně. Z trubiček jsem odříznul závit. Při letování je vhodné použít pájecí kapalinu (já měl kapalinu na nerez). Důležité je nezaletovat otvor v trysce. Toho jsem docílil tak, že plnící trubičku jsem navlékl na ocel. drát, který měl stejný průměr jako otvor v trubičce, ale trubička má vnitřní průměr než otvor v trysce. Proto ocel. drát na konci obrousíme do špičky. Při letování nasadíme trubičku na drát a drát jemně zarazíme do otvoru v trysce - tím zabráníme zatečení cínu do otvoru.
Obdobně upravíme i část na tělese karburátoru.
Oba díly jsou spojeny silikonovou hadičkou, tryska je přes třmínek z plechu připevněna k upevňovací patce motoru.

Poznámka na závěr - motor s tryskou běží skvěle ... resp. stejně jako s tryskou normální, jestli je tryska skutečně nezničitelná se ověřit ještě (naštěstí) nepodařilo.

© RC web
Design PAD