RC web
hlavní
aktuality 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001-2000
hangár
rubriky
RC kombat slowflyer letadla dílna
ostatní
akrobacie kmitočty programy plánky
kontakt
odkazy
logo ACES logo EPA logo WW1+ logo RC mania
vyhledávání
TOMAHAWK II

Model svahového kombatového samokřídla ze stavebnice Velkomu.

Na rozdíl od návodu ve stavebnici jsem baterky do předku trupu "zapěníl" stavební PUR pěnou z Baumaxu. Serva HS-303 jsou jen vložena to těsných otvorů v křídle a ještě ze stran "utěsněna" balsou. Páky serv jsou zkráceny tak aby nevyčnívaly nad povrch křídla (tzn. jen jeden otvor v páce). Shora jsou na serva nalepeny destičky balsy, které jsou obroušeny do obrysu profilu. Do křídla je PUR pěnou vlepena uhlíková trubka (viz. obrázek). Náhon křidélek je ocel. drátem prům. 0,8 vedeným trubkou z bovdenu (prům. 3mm). Na straně serva je táhlo ohnuto do Z, k páce křidélek je táhlo připevněno "variabilní koncovkou táhla". Polepení křídla skelnou páskou je podle návodu.

Jako spínač je použit konektor Modela (4-kolík), který slouží zároveň k nabíjení baterie viz. schéma.

Po zrušení směrovek (Milhausi, já ti to oplatím ...) jsem udělal nové z materiálu Microonda tl.3mm - jsou trochu silnější, ale snad déle vydrží.

Výchylky křidélek jsou nahoru i dolu stejné (bez diferenciace), pokud budete diferencovat pozor!!!, u samokřídel je diferencování obráceně tzn. větší výchylky dolu, menší nahoru.

poloviny křídla slepené vteřinovým lepidlem, v předku trupu je vidět kabel od baterií uhlíková trubka "zapěněná" PUR pěnou
detail palubního systému polepení skelnou páskou podle návodu
detail středu křídla po polepení hotovo, dokončeno ... je 1:20 hod. ráno, zítra (dneska) se jde létat

zpět do hangáru

© RC web
Design PAD | CSS&code by JK