RC web
hlavní
aktuality 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001-2000
hangár
rubriky
RC kombat slowflyer letadla dílna
ostatní
akrobacie kmitočty programy plánky
kontakt
odkazy
logo ACES logo EPA logo WW1+ logo RC mania
vyhledávání
"POMALÁ NOC"

Ve středu 11.7. jsme si udělali malé noční polétání se slowflyerovými modely JUNI2. Odchodu na "letiště" předcházel nákup rybářských chemických světel. Na jeden model 2ks malých zelených - výškovka (2ks - 20Kč) a 2ks větších modrých - křídla (1ks - 12Kč).
První na ploše byl Míla a už pilně proháněl svého slow... v šeru, já (Pavel) jsem dorazil chvilku později a než jsem stačil model připravit k letu dorazil na kole ještě Zdeněk. Mimochodem všichni tři jsme členové TKT (Teplický kombat team), který docela zabodoval na poslední soutěži svahových kombatů na Rané 1.7. ... no, Zdeněk moc ne :))
Po prvních startech bylo jasné, že létat na sousedních kanálech (66, 67) nepůjde a tak došlo na první výměnu krystalů (Pavel). V průběhu výměny Míla s modelem záhadně prásknul. Chtěl zkusit létát bez uší, ale rozmyslel si to a pod vlivem "kamarádského" hecování přilepil uši k centroplánu papírovou lepící páskou. Mezitím jsem si při absenci "rušícího" vysílače pěkně zalétal. Nakonec jsme létali oba. Jednou se mi povedlo už ve tmě nechtěně krásně přistát na jediné kolo široko daleko, Zdeňkovo bicykl. Jak tak postupně docházeli baterky (LiIon 8,4V, 1250mAh) zkusil jsem si nízko nad zemí lupnout jeden výkrut. Bylo to fakt nízko. Křup a výsledek je na obrázku, nevypadá to, ale bude to na větší opravu. Nakonec ještě Míla při přistání do hroudy zarazil motor za přepážku takže také dolétal. Celé představení trvalo asi půl druhé hodiny. Světýlka přemístěná po návratu domů do lednice mírně svítila ještě za dva dny, modrá skoro vůbec, ale zelená docela ano.
Než jsme začali létat napadla mě napůl děsivá napůl trochu šílená myšlenka, co uspořádat 24hodinový maraton v létání. Pravidla by byla jednoduchá, po dobu 24 hodin být co nejdéle ve vzduchu :)

nezbytné obrázky které nafotil Zdeněk (nemaje co dělat, očumujíce a radíce):

Míla instaluje světla Oba modely, vlevo Pavlův, vpravo Mílův
průlet nad objektivem povedená fotka, v pozadí Krušné hory
výměna krystalu, malé, titěrné, za svitu baterky, dejte pokoj přístání jako do trubek
Mílovo nepovedené přistání nedbalá elegance aneb dejte mi izolepu a já to opravím
RC vlkodlak (Míla) po výměně baterek znovu přivázat křídla
poslední fotka před zničením nevypadá to, ale tohle bude na dýl, na výškovce krepová stuha ... to určitě ona zavinila havárii :))

Pavel Dvořák (PAD)

© RC web
Design PAD | CSS&code by JK