RC web
hlavní
aktuality 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001-2000
hangár
rubriky
RC kombat slowflyer letadla dílna
ostatní
akrobacie kmitočty programy plánky
kontakt
odkazy
logo ACES logo EPA logo WW1+ logo RC mania
vyhledávání
nastavení FMS

Aby propojení RC vysílače s počítačem fungovalo je třeba správné nastavení simulátoru. V hlavní liště programu vyberete způsob ovládání - RC vysílač.


Čeština v hlavním panelu na obrázku není součástí originální instalace, napsal jsem ji osobně pro ty, kterým němčina, angličtina a švédština (: působí problémy. Můžete si ji nainstalovat dodatečně viz. odstavec vylepšení simulátoru na stránce SIMULÁTOR.

Objeví se následující okno:


Pro přesné nastavení ovládání modelů v simulátoru FMS je třeba znát dva údaje uvedené v levé horní části panelu - přerušení (Přeruš:) a rozsah vstupu a výstupu (I/O-Port:). To se zjistí snadno dle následujícího postupu.

Z hlavní nabídky "Start" vyberte "Ovládací panely"

V ovládacích panelech najděte ikonu a dvojklikem otevřete následující okno. Po přepnutí na záložku "Správce zařízení" vyberete port na který bude připojen kabel - v mém případě COM2. Kliněte na tlačítko "Vlastnosti" v dolní části panelu.

Otevře se další panel kde jsou uvedeny potřebné údaje. Hodnoty "přerušení" a "rozsahu vstupu a výstupu" zadáte v panelu "RC vysílač" v simulátoru FMS viz. druhý obrázek shora.

Když je vše správně nastaveno a propojeno (RC vysílač s počítačem) a vysílač je zapnutý měly by se modré sloupečky v panelu "RC vysílač" začít pohybovat. Pokud se pohybují je vše v pořádku. Stačí kliknout na tlačítko "Kalibrovat" a dle instrukcí zahýbat pákami ovladačů. Tím je nastavování připojení dokončeno a hurá do virtuálního vzduchu. Jestliže se nastavení nezdaří resp. simulátor na pohyby pákami vysílače nereaguje může být závada na několika místech - zkontrolujte:

  • kabel zasunutý do vysílače a do správného (nastaveného) portu ... COM1 nebo COM2
  • vysílač musí být zapnutý
  • správné nastavení přerušení (Přeruš:) a rozsah vstupu a výstupu (I/O-Port:)

Když ani po této kontrole propojení nefunguje nezbývá než doporučit diskuzní fórum na serveru Modelcentra. V sekci simulátory zkuste popsat svůj problém, třeba někdo bude znát odpověď.

Zpět na stránku SIMULÁTOR

© RC web
Design PAD | CSS&code by JK